Rouses Supermarket Store Ad Matchups with Coupons for 6/06 thru 06/12

Here is the Rouses Supermarket Store Ad Matchups with Coupons for 6/06 thru 06/12! I stocked up on those paper towels and bought 4 packs!

HOT DEALS
Bounty Basic Paper Towels 8pk is $4.47
Use $1/1 Bounty Basic Towels, exp. 6/30/12 (SS 05/20/12)
Final Price- $3.47 which is 43 cents a roll!!!

Philadelphia Cream Cheese 8oz bar is $0.99 cents x2= $1.98
$1/2 Philadelphia Cream Cheese or Cream Cheese Spread, Philadelphia Cooking Cream or Philadelphia Indulgence printable You must register to print coupon
Final Price- $0.98 cents on 2 or ($0.49 cents each!)

MEATS
Sanderson Farms Fresh Chicken Thighs is 77 cent/lb

Fresh Pork Shoulder Roast is 87 cents/lb

Peeled Louisiana Shrimp is $4.99/pound

Sanderson Farms Whole Roaster Chicken is 98 cent/lb

Oscar Mayer Deli Fresh Cold Cuts is $2.99
$1/1 Oscar Mayer Selects Cold Cuts, exp. 6/10/12 (SS 04/15/12 #2)
Final Price- $1.99

CONDIMENTS and DRY GOODS
Kikkoman Teriayaki or Stir Fry Sauce 11.75-12oz is $2.00
$1/1 Kikkoman Marinades printable
$0.55/1 Kikkoman Sauce, exp. 8/31/12 (SS 06/03/12)
$0.50/1 Kikkoman Marinade, exp. 10/31/12 (ALL YOU May ’12)
Final Price- As low as $1.00!

V8 Vegetable Juice 6pk is $3.00
$0.40/1 V8 100% Vegetable Juice Multipack, exp. 7/15/12 (SS 06/03/12 R)
$0.75/1 V8 100% Vegetable Juice Multipack, exp. 7/15/12 (SS 06/03/12 R)
$0.40/1 V8 100% Vegetable Juice, exp. 6/10/12 (SS 04/29/12)
Final Price- As low as $2.25

Zatarain’s Rice Mixes 6-8oz Various is $1.59 x3=$4.77 or $6.36 on 4 boxes
$0.50/3 Zatarains Rice or Pasta Mix, exp. 8/5/12 (RP 06/10/12 R)
$1/4 Zatarain’s Rice Mix, exp. 7/31/12 (RP 04/15/12 R)
$0.50/3 Zatarain’s Rice Mix, exp. 7/31/12 (RP 04/15/12)
Final Price- As low as $4.27 or ($1.42 each or $1.34 each if you buy 4)

Wishbone Dressing 8oz is 2/$3
$0.40/2 Wish-Bone Dressing, exp. 6/17/12 (RP 05/20/12)
$0.25/1 Wish-Bone Dressing, exp. 6/17/12 (RP 05/20/12 R)
Final Price- As low as $2.50 or ($1.25 each)

Hormel Spam 12oz is $2.79
$1.50/3 SPAM Product printable
$1/2 Spam Product, exp. 7/2/12 (SS 05/06/12 R)
$0.55/1 Spam Product, exp. 7/2/12 (SS 05/06/12 R)
Final Price- As low as $2.24

Kellogg’s Crunchy Nut Cereal is 2/$5
$1/2 Kellogg’s Krave, Raisin Bran Cinnamon Almond or Crunchy Nut Cereal, exp. 3/31/13 (Package Insert)
Final Price- $4.00 or ($2.00 each)

Kellogg’s Nutri-Grain Cereal Bars is 2/$5
$1/2 Kellogg’s Nutri-Grain Cereal Bars, exp. 3/31/13 (Package Insert)
$1/2 Kellogg’s Nutri-Grain Cereal Bars, exp. 6/10/12 (RP 04/15/12)
Final Price- $4.00 or ($2.00 each)

Betty Crocker Muffin Mix 6.4oz is $1.00

Nesquik Powder 10.9oz is $2.69
$0.50/1 Nestle Nesquik Powder or Syrup, exp. 8/12/12 (SS 05/20/12)
$1.50/2 Nesquik Powder or Nesquik Syrup printable
Final Price- $2.19 or $1.94 each if you buy 2

Oreo Cookies is 2/$5

Final Price- Varies since you have to buy a gallon of milk

FROZEN FOODS
Zatarain’s Entrees is 2/$5
$0.50/2 Zatarain’s Frozen Entree, exp. 7/31/12 (RP 04/15/12)
Final Price- $4.50 or ($2.25 each)

DAIRY
Lactaid Milk 64oz is $3.69
$0.55/1 Lactaid Milk Product printable
Final Price- $3.14

CoffeeMate Creamers 32oz Various is $3.19
$0.50/1 Nestle Coffee-Mate Liquid Creamer, exp. 7/22/12 (SS 04/29/12 R)
$1/2 Nestle Coffee-Mate Liquid Creamer, exp. 7/22/12 (SS 04/29/12 R)
$0.55/1 Nestle Coffee-Mate Liquid or Powder Creamer Product printable
Final Price- As low as $2.64

Kraft Indulgence Cream Cheese 8oz Various is 2/$5
Use (2) $0.55/1 Philadelphia Indulgence Cream Cheese Spread printable
Final Price- $3.90 on 2 or ($1.95 each)

Kraft Fresh Take Cheese 6oz Various is 2/$4
$0.75/1 Kraft Fresh Take Cheese & Breadcrumb Mix printable
Final Price- $2.50 or ($1.25 each!)

Daisy Cottage Cheese 16oz 2% or 4% is 2/$4
Use (2) $0.45/1 Daisy Cottage Cheese, exp. 7/31/12 (RP 06/03/12)
Final Price- $3.10 or ($1.55 each)

Jell-O Pudding 6pk is 2/$5
$0.60/1 Jell-O Refrigerated Snack, exp. 7/10/12 (SS 06/10/12)
$0.60/1 Jell-O Refrigerated Snack, exp. 6/13/12 (SS 05/13/12)
Final Price- $3.80 or ($1.90 each)

PRODUCE
Mini Personal Size Watermelons is $1.99 each

Louisiana Creole Tomatoes is $1.19/lb

Anything to Add? Leave a Comment!

Follow Us On: Thrifty Momma Ramblings Facebook for more great tips for thrifty living!

Leave a Reply